THY’nin Dev Uçağı Nürnberg’de

thy-nurnberg-dev-ucak

Türk Hava Yolları’nın, 281 kişilik A 330 tipi dev uçağı Nürnbergde büyük ilgi gördü. Kaptan Pilot Mustafa Tunciz Taner ve yardımcısı Bahtiyar Altun ve 8 mürettebatı ile piste iniş yapan uçağın fotoğrafını çekmek için basın mensupları birbirleri ile yarıştı.

Nürnberg THY Müdürü Dr. Osman Nuri Hasırcı, Nürnberg Havaalanı Müdürü Dr. Michael Hupe ve basın mensuplarına uçağı gezdirerek, uçak hakkında bilgi verdi. 23 adet bulanan uçağın kanat genişliği 60.30 metre, gövde uzunluğu ise 63.70 metreyi buluyor. 281 kişilik Uçakla 260 kişi İstanbuldan Nürnberge gelirken, 180 kişide İstanbula uçtu. 8 kişilik temizlik ekibi uçağı kısa sürede temizleyerek hazır duruma getirdi.THY Müdürü Osman Nuri Hasırcı, biletlerin erken alınması halinde ucuz olacağını belirterek, fuar zamanları birçok iş adamının Nürnberge geldiğini bu nedenle zaman zaman dev uçağın Nürnberg seferini yaptığı bilgisini verdi.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>