WestJet’ten yolcularına noel sürprizi

Yılbaşında karşınıza Noel Baba çıksa ve size dileğinizi sorsa, ne isterdiniz? İlk başta soruya cevap vermek zor. O zaman bir de haberimizi okuyun, sonra tekrar cevap verin.

Ünlü havayolu firması WestJet, Toronto ve Hamilton Havaalanlarına kurdukları dilek makineleri ile Calgary’e uçacak yolcularına Noel Baba aracılığı ile ne istediklerini sordu. Genellikle alışveriş merkezlerinden alışık olduğumuz Noel Baba’nın dizine oturarak dilenen dilekler gibi, yolcular Noel Baba’dan o an ne istediklerini söylerken, West Jet ise arkada 150 kişiden oluşan bir ekiple Calgary’de hazırlık yapıyordu. Her şeyden habersiz uçağa binen yolcular, seyahat sonrası bavullarını almaya geldiklerinde ise hiç ummadıkları bir şeyle karşılaştılar.

2013-1210-WestJetChristmasEN6-600x335

WestJet, yolcularının büyük ekran TV’den atkıya, iç çamaşırından akıllı telefona kadar bütün dileklerini yerine getirerek bavullarını bekleyen yolculara birden yürüyen bantın üzerinden hediyelerini göndermeye başlıyor. Her şeyden habersiz yolcular, durumu anladıklarında ise sevinçler, çığlıklar ve tabii ki gözyaşları. Yolcular hem bu hediyelerin tadını çıkartıp, hem de sevinçle birbirlerine sarılırken ortaya da YouTube’da 10 gün içerisinde 30 milyon paylaşıma ulaşan harika bir viral ortaya çıkıyor.

Aslında bu çalışma ilk değil. Bir önceki sene benzer bir kampanya SpanAir tarafından da yapılmış. Farklı olarak ise SpanAir yolcuların dileklerini sormak yerine onların ne istediklerini sosyal medya hesapları üzerinden araştırmış ve tahmin etmişti.

Şimdi haberimizin başına dönersek, eğer havaalanında bir Noel Baba size ne istediğinizi sorarsa, artık dileğiniz için iki kere düşünmeniz daha yararlı olacaktır, değil mi?

Kaynak: evenmag

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>