AnadoluJet, Malatya Seferlerine Başladı

anadolu jet

AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Malatya’ya uçak seferlerini başlattı.

Yaz tarifesinin noktalanacağı Ekin ayına kadar haftada yedi gün gerçekleşecek olan İstanbul ile Malatya arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilecek olan uçuşların açılışı için Malatya Havalimanı’nda bir tören düzenlendi. Bu kapsamda ilk seferini gerçekleştiren uçakla birlikte Malatya’ya gelen AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan ve yolcular diğer protokol üyeleri tarafından karşılandılar. Halk oyunları ve mehter ekibi eşliğinde karşılanan yolculara, karanfil dağıtıldı.

Vali Kamçı, yaptığı konuşmasında, Malatya’dan yurt içi uçuşlarında kış tarifesinde günlük 16 uçak seferi düzenlendiğini belirtti.

Yaz tarifesinde bu sayının yurt dışı uçuşlarıyla birlikte daha çok arttığını vurgulayan Kamçı, “2014 yılında Malatya Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda 648 bin yolcu seyahat etmiştir. Bugün ilimizin ulaşımına ve dolayısıyla sosyal ve ekonomik gelişimine katma değer katacak anlamlı bir hizmet için Türk Hava Yolları’nın günden güne büyüyen ve parlayan yıldızı AnadoluJet’in İstanbul Sabiha Gökçen-Malatya seferlerinin ilk uçuşu için bir aradayız, ilk seferimiz yapıldı” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın da iktidara geldikleri günden itibaren hava yollarını, halkın yolları haline getirdiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise AnadoluJet kurulduktan sonraki süreç içerisinde bütün şehirler gibi Malatya’nın da ulaşım noktasında çok ciddi bir rahatlamaya kavuştuğunu söyledi.

AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan’da yaptığı açıklamada AnadoluJet’in Anadolu’nun bütün şehirlerini birbirine yaklaştıran bir marka olduğunu dile getirdi.

AnadoluJet’in Malatya’ya düzenlediği seferlere sahip çıkılması gerektiğini de sözlerine ekleyen Doğan, şunları söyleyerek devam etti:

“Burada büyük bir şehir var. Eğer, ekonomi büyüyecekse, ileriye gidecekse tabi ki bu ancak ulaşımla olacak. Önemli bir nokta şu ki AnadoluJet sadece ulaşım aracı değil, aynı zamanda iletişim aracı. Siyasetin, ticaretin her türlü gelişmişliğin daha ileriye gidebilmesi için ancak ulaşımın ve iletişimin artması gerekiyor. İnşallah bu seferler Malatyamızı, Anadolu’nun her bir köşesiyle daha yoğun, daha sıkı bağlarla birleştirmiş olur. Sonuçları da inşallah güzel olur.”

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>