Havada Yılın Rekoru

havada-yilin-rekoru

Havayolu şirketlerinin yaz tarifesine geçmesiyle birlikte, bu yılın en yüksek uçak trafiğine İstanbul Atatürk Havalimanı’nda şimdiden ulaşıldı. 3 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşen bu yılın havacılık rekoru, bir iş günü içerisinde 1306 uçağın iniş ve kalkış yapmasıyla gerçekleşmiş oldu. Bu alandaki son rekor 27 Haziran 2014 tarihinde 1326 uçağın iniş ve kalkış yapmasıyla gerçekleşmişti. Bu yılın rekorunun henüz yaz gelmeden kırılmış olması, havalimanlarının yaz aylarındaki yoğunluğunun habercisi niteliğinde.

Türk Hava Yolları Ana Dilde Hizmet Veriyor

Dünyanın en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, yolcularına daha iyi hizmet verebilmek ve daha sağlıklı bir iletişim kurabilmek adına, uçuş gerçekleştirdiği ülkelerin dillerini bilen kabin memurlarını görevlendiriyor. Kırgızistan, Kazakistan ve Pakistan seferlerinin hizmet kalitesini arttırmak amacıyla bu ülkelerin vatandaşı olan kabin memurlarını istihdam eden THY, öğrenilmesi daha zor olan, Çince, Vietnamca ve Korece bilen kabin personellerini de THY bünyesinde görevlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>