Singapur Havayolları’ndan İstanbul Atağı

singapur air

İstanbul ile Singapur arasında karşılıklı olarak her gün yapılacak olan seyahatleri başlatacak olan Singapur Havayolları, Atatürk Havalimanı’nı bölgesel aktarma merkezi ilan etti.

Türk Hava Yolları ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri seferler ile büyük bir başarı elde ettiklerini belirten Singapur Havayolları Avrupa Bölge Müdürü Subhas Menon, Singapur’dan getirdikleri yolcuları THY ile Güney Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Rus Cumhuriyetleri’nden Afrika’ya kadar farklı noktalara dağıttıklarını söyledi. Menon, “THY’nin de Singapur’a getirdiği yolcuları Avustralya ve Uzakdoğu’ya taşıyoruz. İş birliğimiz meyvelerini veriyor. Yolcularımızın yüzde 20’si Türk” dedi.

İstanbul uçuşlarına 1987’de başlayan Singapur Havayolları’nın o günlerde haftada bir gün sefer gerçekleştirdiğini belirten Subhas Menon, “Yolcu talebi arttıkça seferlerimizi haftada 3’e sonra da 5 ve 6’ya çıkardık. Şu anda İstanbul’a haftanın 6 günü uçuyoruz. Haziran’da haftanın her günü uçuş yaparak sefer sayımızı 7’ye çıkaracağız. Amacımız uçuşları artırmak ve günde iki sefer karşılıklı yapabilmek” şeklinde konuştu.

Avrupa’da düzenledikleri 14 seferin yanı sıra, Afrika’ya da sefer düzenlediklerini belirten Menon şunları söyledi;

“THY sayesinde burası bizim önemli bir aktarma merkezi oldu. Aynı şekilde, Avustralya’ya gidecek THY yolcuları Singapur’a indikten sonra bizle devam ediyor. Örneğin Endonezya’da 13 noktaya uçuyoruz. Bali gibi tatil noktalarında çok güçlüyüz. Singapur küçük bir ülke, nüfusu sadece 5 milyon. Ancak bölgede 700 milyonluk pazara hitap ediyoruz. Bağlantıları Singapur Havayolları’nın yanı sıra Scott, Tiger, Virgin Australia gibi ortağı olduğumuz şirketlerle sağlıyoruz. Bu havayollarında da en önemli kıstasımız var, o da kalite.”dedi

Ağustos ayında da Premium Economy Class koltuklarını hizmete sunacaklarını dile getiren Avrupa Bölge Müdürü Subhas Menon, “İki katlı A380’leri ilk kullanmaya başlayan Singapur Havayolları’dır. Kabine durmadan yatırım yaparız. Yolcularımızı dinleriz, araştırmalar yaparız. Ağustos ayında yeni bir ürünle geliyoruz. Business ile ekonomi arasında olacak bu tasarım Premium Economy adını taşıyor. Konforu çok daha uygun fiyatlarla satabileceğiz. A380’lerde olacak bu ürün, uzun menzilli pazarda farklı bir bakış sunacak” dedi.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>