OMÜ’den İlk Kabin Memurları Mezun Oldu

omü kabin memur

Türkiye’de bir ilk olarak, Onur Hava Yolları ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) işbirliği ile gerçekleştirilen üniversite kapsamında yüzde 100 iş garantili Kabin Memuru Yetiştirme Kursu,  ilk mezunlarını verdi.

OMÜ Sivil Havacılık Yüksekokul (SHYO) Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Eğitim Koordinatörü Hatice Nur Gündoğdu , Eğitmen Kıvılcım Ozaner ve mezun olan öğrencilerin katıldığı sertifika töreni OMTEL Otel’de düzenlendi.

Eğitim Koordinatörü Hatice Nur Gündoğdu tören öncesinde yaptığı açıklamada “3 ay önce başlayarak hayallerimizi gerçekleştirdik. Bu projemiz Türkiye’de ilk olan bir projeydi. Bu mezunlarımızdan sonra 3 grubumuz da olacak” dedi.

OMÜ SHYO Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, bu projenin OMÜ ile bir özel sektör arasında eğitim adına yapılan ilk işbirliklerinden bir tanesi olduğunu belirtti. Kolbakır konuşmasının devamında “Bu proje bize geldiğinde bu projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda biraz endişe duyduk. Bu iş tamamıyla bir kişi üzerinde yoğunlaşacak olan bir görevdi. Eğitim başlandı ve bugünde ilk ürünlerini görüyoruz. OnurAir ile yaptığımız onurlu bir iş oldu. Arkadaşlarımızın kabin içersinde herhangi bir sıkıntıda iyi derecede eğitimini aldılar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, mezun olan 7 kişi kabin memurluğu sertifikalarını aldı.

Kabin memuru yetiştirme eğitimleri, OMÜ UZAYTEM Kabin Memuru Yetiştirme Kursu Eğitim Koordinatörü Hatice Nur Gündoğdu ve üniversitenin akademik kadrosu tarafından 18 ay boyunca süren toplamda 4 dönem ve 40 kişilik sınıflar halinede istihdam sağlanacak şekilde veriliyor. Eğitim e-learning sistemi destekli olmak üzere toplamda 3 ay olup, ilk 2 ay Samsun UZAYTEM Eğitim Merkezi’nde, son bir ay ise İstanbul’da OnurAir Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştiriliyor.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>