Onur Havayolları’nın Avrupa Yakası Hedefi

onurair

2014 kış tarifesiyle birlikte yeni bir yapılanmaya geçtiğini anlatan Onur Havayolları’nın Genel Müdürü Orhan Sivrikaya, bu uygulama çerçevesinde yeni bir network sisteminin kurulduğunu dile getirdi.

Türk Hava Yolları’ndan sonra Atatürk Havalimanı’nda  en fazla yurtiçi destinasyon bağlantısı bulunan havayolu olduklarını kaydeden Sivrikaya, yapılan çalışmaları şöyle anlattı: 

“Açılan noktalarda çok zengin bir bağlantı yelpazesi sunduk. Avrupa’nın 5 büyük merkezine yeni hat açtık. Yaz tarifesinde toplam 19 olan nokta sayısını 27’ye çıkardık. Bizim uçuş saatlerimiz ticari saatlerdir. Uçaklarımız Anadolu noktalarına park ettiği için uygun saatlerde kalkıp geliyorlar. Bu saatler hem yurtiçi hatlar için uygun hem de yurtdışı hatlar için uygun.’’ şeklinde konuştu.

Satış kanallarını da güçlendirdiklerini dile getiren Sivrikaya: ”Amacımız bütün satış kanallarında olmak, IT sistemimizi değiştirdik. Onur Havayolları 22 yıllık bir şirket. Charter operasyonuyla başlamış, daha sonra 2003 yılında geniş kapsamlı olarak tarifeli seferlere başlayan ilk havayolları olmuş. Şu anda 22 tane uçağımız var. Son yıllarda tarifeli seferleri ön plana çıkarmaya başladık’’. dedi 

”Atatürk Havalimanı’nda low cost iş modelini sunan tek havayolu Onur Havayolları… Biz bu suretle Avrupa yakasında bu seçeneği sunmak istiyoruz. Biletlerin daha ucuz temin edilmesi demektir. Biz de hizmet kapsamımızı genişlettik. Biz de aynı şekilde Atatürk Havalimanı’ndaki boşluğu doldurmak istiyoruz. Pazarın bizi kabul ettiğini gördük. Atatürk Havalimanı’nda böyle bir eksiklik vardı, biz kapasite koyduğumuz zaman pazarı büyüterek yolcu trafiğe oluşturuyoruz. Onur Havayolları’nın hedefi, low cost havayolu yapısını üçüncü havalimanı açıldığında buraya taşımak. İstanbul, başlı başına bir destinasyon. Özellikle tur operasyonunda ekonomik taşıma büyük önem taşıyor. Biz de Avrupa yakasında önümüzdeki yıllarda katkımızı daha da fazla artırmayı düşünüyoruz.’’ açıklamalarıyla konuşmasını sonlandırdı.

 

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>