Borajet, Uçağına “Edremit” İsmini Verdi

borajet edremit

Borajet Havayolları, Embraer E-190 tipi yolcu uçağına ’Edremit’ adını veridiğini açıkladı.

Edremit Kocaseyit Havalimanı’ndan yurt içi seferlerine gerçekleştiren Borajet Hava Yolu şirketi gerçekleştirdiği bölgesel uçuşlarla adını duyurmuştu. Borajet Havayolları, prestijli havayolu şirketlerinin filosunda bulunan Embraer E190 jet yolcu uçağına, ’Edremit’ adı verilmesini kararlaştırdı. Uçağa ’Edremit’ isminin verilmesi adına Kocaseyit Havaalanı Apronu’nda 7 Nisan Salı günü saat 16.30’da bir kokteyl düzenlenecek.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yaptığı açıklamada ”Edremit’in turizmde hak ettiği noktalara ulaşabilmesi için yurt içi ve yurt dışında ilçenin tanıtımını daha iyi yapabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz ‘’dedi. Saka, “Turizmin gelişebilmesi için havayolu ulaşımının çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda ilçemizde bulunan Kocaseyit Havalimanı’ndan yurt içine düzenli olarak seferlerine devam eden Borajet Havayolları’nın filosunda bulunan Embraer E-190 tipi yolcu uçağına ’Edremit’ adını vermesinden büyük bir mutluluk duyduk. Bizler de adının verildiği uçak ile ilçemize seyahat eden konuklarımıza hoş geldin diyeceğiz. İlçemizin adının yolcu uçağına verilmesi nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol başta olmak üzere Borajet Havayolları’nın yetkililerine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>