Qatar Air Hergün Ankara’ya Uçacak

qatar-airways

Qatar Airways, artmakta olan yolcu talebine cevap vermek amacıyla Orta Doğu ve Avrupa’da en popüler 10 varış noktasına yapılan haftalık uçuşların sıklığını arttırmayı hedefliyori. Dünya genelinde 146 varış noktasına uçuşlar gerçekleştiren hava yolu şirketi, ilave edeceği uçuşları önümüzdeki birkaç ay içinde iş ve tatil amaçlı seyahat edilen popüler varış noktalarında hayata geçirecek.

16 Mayıs 2015 tarihinden itibaren, hava yolu şirketi uçuş ağındaki yedi varış noktasına yapılan haftalık uçuş sayısını daimi olarak arttırmayı planlıyor. Bu varış noktaları: Taif, Suudi Arabistan; Basra, Irak; Necef, Irak; Gassim, Suudi Arabistan; Ankara, Türkiye; Zagreb, Hırvatistan ve Atina, Yunanistan olacak.

Ayrıca Qatar Airways, yolcu yoğunluğunun en fazla olduğu tatil dönemi olan yaz mevsiminde artan talebi karşılamak için üç ilave varış noktasına daha yapılan uçuşların sıklığını arttıracak. Bu varış noktaları: İskenderiye, Mısır; Selale, Umman ve Larnaka, Kıbrıs.  İskenderiye’ye yapılan haftalık uçuş sayısı, 1 Haziran – 14 Eylül tarihleri arasında 14’e çıkacak, 3 Haziran – 24 Ekim tarihleri arasında Larnaka’ya her gün yapılan uçuşların sayısı arttırılacak ve 13 Temmuz –  4 Ekim tarihleri arasında ise Selale’ye yapılan uçuşlar haftada 13’e çıkarılacak.  Bu ilave uçuşlar sadece mevsimlik olacak ve güzergahlar sırasıyla 15 Eylül, 4 Ekim ve 24 Ekim tarihlerinden itibaren normal programlarına geri dönecek.

Zagreb, Taif ve Ankara uçuşlarının sıklıklarında sırasıyla 16 Mayıs, 1 Temmuz ve 3 Temmuz tarihlerinden itibaren daimi bir artış olacak ve uçuşlar her gün yapılacak. Aynı zamanda, Irak’taki iki varış noktasına sunulan hizmet haftada dörtten sekize çıkacak. 16 Mayıs tarihinden itibaren Basra, 2 Haziran tarihinden itibaren ise Necef uçuşlarının sıklığı artacak. 17 Temmuz tarihinden itibaren ise Gassim uçuşlarının sayısı haftada 10’a yükseltilecek.

Uçuş sıklıklarındaki en büyük artış, 1 Haziran tarihinde Atina’ya ilave bir günlük uçuş eklenmesiyle gerçekleştirilmiş olacak. Bu sayede, popüler tatil noktalarına yapılan haftalık uçuşların sayısı 14’ten 21’e çıkmış olacak.          

Qatar Airways Group CEO’su Ekselansları Akbar Al Baker, Qatar Airways’in uçuş ağında bulunan ve hem iş hem de tatil amaçlı yapılan seyahatler için talebi artan pek çok varış noktasına erişimi arttırmakta kararlı olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Uçuşlarımızın sıklığındaki en son artış Orta Doğu ve Avrupa uçuşlarımızda gerçekleşti. Bu sayede yolcularımıza hem kendileri hem de aileleri için seyahatlerini planlarken daha fazla esneklik ve seçenek sunuyoruz. Bu kadar çok sayıda müşterinin Qatar Airways ile uçmayı seçmesinden dolayı mutluyuz. Bu nedenle, beş yıldızlı hizmetimizin ve ürünlerimizin kapsamını genişletmeye devam ediyoruz.” dedi.

Uçuş sıklıklarındaki artışlar:

Taif (Suudi Arabistan) 16 Mayıs tarihinden itibaren haftada 4 uçuştan 7 uçuşa

Basra (Irak) 16 Mayıs tarihinden itibaren haftada 4 uçuştan 8 uçuşa

Atina (Yunanistan) 1 Haziran tarihinden itibaren haftada 14 uçuştan 21 uçuşa

Necef (Irak) 2 Haziran tarihinden itibaren haftada 4 uçuştan 8 uçuşa

Zagreb (Hırvatistan) 1 Temmuz tarihinden itibaren haftada 5 uçuştan 7 uçuşa

Ankara (Türkiye) 3 Temmuz tarihinden itibaren haftada 6 uçuştan 7 uçuşa

Gassim (Suudi Arabistan) 17 Temmuz tarihinden itibaren haftada 8 uçuştan 10 uçuşa

Uçuş sıklıklarındaki mevsimlik artışlar:

İskenderiye (Mısır) 1 Haziran – 15 Eylül tarihleri arasında haftada 10 uçuştan 14 uçuşa

Larnaka (Kıbrıs) 3 Haziran – 24 Ekim tarihleri arasında haftada 5 uçuştan 7 uçuşa

Selale (Umman) 13 Temmuz – 4 Ekim tarihleri arasında haftada 11 uçuştan 13 uçuşa

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>