THY Ve TCDD Arasında Protokol İmzalandı

tcdd

Türk Hava Yolları ve TCDD arasında Yüksek Hızlı Tren personelinin oryantasyonu kapsamında bir eğitim protokolü imzalanıyor.

Ulusal ulaştırma alanında sektörünün iki mihenk taşı olan, Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Türk Hava Yolları ve Türkiye  Yüksek Hızlı Trenlerde görev alan kabin görevlileri ve yine garlarda görevli bulunan personele yönelik “Yolcu İlişkileri Eğitimi” verilmesi adına önemli bir işbirliğine imza atıyor.

TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Doç. Dr. Temel Kotil’in de katılımlarıyla, bugün TCDD Genel Müdürlüğü Protokol Holü’nde gerçekleştirilen törende iki kurumun güçlerini birleştirdiği bir işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan  bu protokol sayesinde dünyanın en çok ülkesi ve sayıca en fazla enternasyonel destinasyonuna uçan havayolu şirketi olarak bugün bulunduğu noktada Türk Hava Yolları; büyüyen filosu, dünya havayolu trafiğinin merkezi olan İstanbul’daki konumu ve bu benzersiz konumun getirdiği zengin kültür birikiminden aldığı güçle yolcu deneyimini yeni bir boyuta taşırken bu yönlü birikimini, TCDD’nin de istifadesine sunacak.

Hizmet kalitesinde çizdiği farklı yaklaşımla yolcu memnuniyetini üst seviyelere taşıyan Türk Hava Yolları, müşteri memnuniyeti odaklı tasarlanmış eğitim programlarını Yüksek Hızlı Trenlerde görev alacak personele aktararak, raylar üzerinde görevli bulunan personelin de mesleki gelişimine katkı sağlamak suretiyle sektörel hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.

Türk Hava Yolları, program dâhilinde YHT hosteslerine, “Ekip Kaynak Yönetimi”, “Kişisel Bakım” “Yolcu İlişkileri” ve “Protokol Kuralları” çerçevesinde eğitim verecek.

Türk Hava Yolları ve TCDD’nin taşımacılık alanındaki tecrübelerini paylaşacağı protokol kapsamında;

YHT personelinin eğitimi konusunda Türk Hava Yolları’nın ilgili üniteleri ile ortak bir çalışma programı gerçekleştirilecek.

Türk Hava Yolları, eğitim sistemi geliştirme konusunda TCDD’ye destek verecek.

Özellikle engelli, yaşlı vb. özelliklere sahip yolculara verilen hizmetlerde ulusal kanunlar ve uluslararası standartlar dâhilindeki süreçlerin aynı şekilde seyretmesi sağlanacak.

İki kurumun bilet satış sisteminde de ortaklaşa bilet promosyonları düzenlenecek.

Türk Hava Yolları’nın yolcu sadakat programı; Miles&Smiles dâhilinde yolcularına kazandırdığı mil puanlar, TCDD’nin YHT ve anahat tren bilet alımlarında kullanılabilecek.

Her iki kurumun VIP, CIP Lounge gibi özel yolcu salonlarında sunduğu hizmetlerden, her iki kurum yolcusunun karşılıklı olarak faydalanması sağlanacak.

Özellikle Türk Hava Yolları’nın hizmet vermediği ve TCDD hatları üzerinde bulunan yerleşim birimlerine ulaşımla ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışı uçak bağlantısı ile kombine taşıma koridorları belirlenecek ve bu koridorlarda seyahat eden kombine yolculara ekstra indirim paketleri tanımlanarak satışa sunulacak.

Her iki kurumun bilet satış sistemlerinin birbirleriyle entegrasyonu sağlanarak, gişe, acente ve interaktif kanallarda her iki kurumun biletleri satışa sunulacak.

Ortak sosyal sorumluluk projeleri oluşturulacak veya hâli hazırda devam etmekte olan, uygun programlara dâhil olunacak.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>