Türk Hava Yolları’nda Sıra Dışı Güvenlik Eğitimi

thy_270

Türk Hava Yolları bu 23 Nisan’ı yolcularına eğlenceli bir sürpriz yaparak kutladı. Yolcuların uçuşlarda karşılaşabilecekleri bazı acil durumlarda neler yapmaları gerektiğini anlatmak için ”En Tatlı Uçuş Güvenlik Eğitimi” ni  hazırladı.

En Tatlı Uçuş Güvenlik Eğitimi’ni hazırlamak için öncelikle minik yolcuların uçaklardaki en yaygın davranış kalıpları tespit edildi. “Ağlayan, öndeki koltuğu tekmeleyen, gözlerini arkadaki yolcuya diken, ardı arkası kesilmeyen sorular soran, elindeki tablette son ses çizgi film izleyen, oynadığı oyuna diğer yolcuları da dâhil etmek isteyen” çocuk karakterleri, bu eğitim videosunun kahramanları oldu.

Eğitim videosunda, tespit edilen davranış kalıplarıyla karşılaşan yolcuların neler yapmaları gerektiği, yolcuya En Tatlı Uçuş Güvenli Kartları aracılığıyla iletiliyor. Yolcuların genelde birer problem olarak gördükleri bu durumların üstesinden biraz sevgi ve anlayışla kolaylıkla gelebilecekleri çocukların yöntemleriyle anlatılıyor.

Genel 23 Nisan kutlama kalıplarının dışına çıkan ve uçuşlarda yaşananları çocukların gözünden anlatan bu video çocukların, “çocuk” olmayı, eğlenmeyi ve oynamayı en çok hak ettikleri bu özel günde onlarla nasıl empati kurabileceğimizi anlatılırken çocuklara da 23 Nisan’ı kendi yöntemleriyle kutlamak için güzel şans veriyor.

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>