Emirates SkyCargo Büyümeye Devam Ediyor

emirates-sky-cargo

Dünya genelinde en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketi olan Emirates’in kargo birimi SkyCargo, Asya Pasifik ağına Endonezya’nın popüler adası Bali’yi de ekleyerek ada ve 140’tan fazla nokta arasında yeni bir ticaret şeridini hayata geçirmek istiyor. Kısa süre içerisinde Bali’ye başlatılacak yeni günlük uçuş destinasyonu, Emirates SkyCargo’nun Endonezya’da ikinci ağı ve Asya Pasifik küresel ağının da 24’üncü noktası olarak hizmet vermiş olacak. Bali’ye günlük hizmet sunulmasıyla birlikte, Emirates SkyCargo Boeing 777-300 ER ile gerçekleştirilen haftalık uçuşlarda 294 ton kargo taşıma kapasitesi imkanı sunuluyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nebil Sultan: “Bali’nin ağımıza katılması ile ada ve 140’tan fazla nokta arasında yeni iş fırsatları oluşacak. Doğu ve Batı arasında yer alan stratejik Dubai bağlantımız sayesinde Asya Pasifik bölgesinin Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki pazarlara erişimi sağlanıyor” dedi.

Ada’nın ticari açıdan gelişimi için yaratılan potansiyele bakıldığında söz konusu yeni uçuş ile birlikte Bali’den Avrupa’ya, deniz ürünleri (ton balığı ve diğer taze balık), ev eşyası, deri eşyalar ve el yapımı ürünlerin ihracatı gerçekleştirilebilecek. Aynı şekilde Bali ile birlikte Surabaya ve Balikpapan gibi bölgeler Avrupa’dan ev eşyaları, kişisel eşyalar, hızlı tüketim ve tıbbi ürünler ile otomotiv yedek parça ürünleri ithalatını artırabilecek.

Emirates, Endonezya’da ilk uçuş noktası olan Jakarta’ya, 1992 yılında Singapur ve Colombo üzerinden her hafta üç uçuşla başlattığı hizmeti, Mart 2013 yılından bu yana, Boeing 777 uçağı ile Jakarta’dan Dubai’ye üç non-stop uçuşuyla günlük faaliyetine devam etmektedir. Emirates SkyCargo, 2014 yılında Jakarta’dan Dubai’ye gerçekleştirdiği uçuşlarda 16.000 ton kargo taşıma sayısına ulaşmıştı. 

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>